
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Pins | 22 |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Quiescent Current | 18 µA |
| Height | 900 µm |
| Length | 5 mm |
| Thickness | 0.85 mm |
| Width | 4 mm |
| Lifecycle Status | Active |
| Output Current | 3.5 A |
| Switching Frequency | 2.1 MHz |
| Output Voltage | 3.3 V to 10 V |
| Min Input Voltage | 3.9 V |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Output Type | Adjustable |
| Min Output Voltage | 3.3 V |
| Max Output Voltage | 10 V |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1673
Distributors
pcbx
Unit Price$4.74400
Ext.Price$4.74400
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.74400 | $4.74400 |
| 10 | $3.66765 | $36.67650 |
| 25 | $3.39834 | $84.95850 |
| 50 | $3.24796 | $162.39800 |
| 100 | $3.10425 | $310.42500 |
| 300 | $2.96901 | $890.70300 |
| 500 | $2.83966 | $1419.83000 |
| 1000 | $2.71595 | $2715.95000 |
| 3000 | $2.59763 | $7792.89000 |
| 5000 | $2.48443 | $12422.15000 |
